Intuityvus valgymas

Sužinokite, ar Intuityvus valgymas Jums tinka?

Intuityvus valgymas

Kas yra intuityvus valgymas?

Intuityvus valgymas – tai speciali programa, kuria remdamasi gydytoja dietologė padeda išspręsti problemas, susijusias su maistu ir svoriu. Ji padeda sukurti sveiką santykį su savo kūnu bei maistu, liautis persivalgyti ir naudoti maistą susitvarkyti su emocijomis. Intuityvus valgymas remiasi 10 principų, padeda susigrąžinti normalų svorį ir valgymo malonumą: valgysite mėgstamą maistą ir galėsite nesijaudinti dėl svorio. Jokių dietų, jokių taisyklių! Vietoje jų Intuityvaus valgymo specialistas padės žingsnis po žingsnio išmokti ir įgyvendinti jums priimtinu tempu visus 10 principų.

Intuityvus valgymas

Nutraukite uždarą, neefektyvių ir varginančių dietų ratą

Kaip sprendžiate tai, kad sveriate daugiau nei norėtumėte? Nors mūsų visuomenėje vis dar vyrauja gilus įsitikinimas, kad tik dietos ar maisto ribojimas sureguliuoja svorį, jau seniai įrodyta, kad tai nepadeda. Priešingai – nuo to svoris tik didėja. Tai, ką valgote bei kiek sveriate nėra problema – tai tik simptomas, rodantis problemą. 95–98 procentai dietų būna neveiksmingos, svoris vėl padidėja, o dviem trečdaliams žmonių po dietos svoris tampa dar didesnis, nei buvo iki jos. Dauguma besilaikančiųjų dietų užsisuka uždarame „sulieknėju – sustorėju“ rate. Jie kaltina save dėl padidėjusio apetito, persivalgymų, jaučia gėdą, jaučiasi pavargę, bejėgiai… Svoris tik didėja.

Nutraukti uždarą ratą padės Intuityvus valgymas.

Intuityvaus valgymo specialistė gydytoja dietologė

Gydytoja dietologė

Aušra Jauniškytė-Ingelevičienė

Jei nuolat stengiatės sulieknėti, laikotės dietos, ribojate maistą ar „žiūrite, ką valgote“, bet nežiūrint visų pastangų persivalgote, valgote, nors nesijaučiate alkani, galvojate, kad turite padidėjusį apetitą, didėja jūsų svoris, jaučiatės beviltiškai, bejėgiškai, kad neturite valios – Intuityvaus valgymo programa Jums padės.

Trys esminės intuityvaus valgymo proceso dalys

Alkio ir sotumo pojūčiai
Vadovautis alkio ir sotumo pojūčiais

Mūsų kūnas siunčia mums signalus, kada ir kiek valgyti. Alkis – kai turėtume pavalgyti, ir sotumas, kai pasisotinę turėtume baigti valgyti. Kartais šie pojūčiai sutrinka ir turime išmokti iš naujo jais vadovautis.

Inuityvus valgymas
Besąlygiškai leisti sau valgyti

Išmokti neriboti ir nedrausti valgyti to, ko norisi, mėgautis valgymu be kaltės, vadovautis kūno poreikiais, ne primestomis taisyklėmis. Nes mūsų kūnas geriausiai žino, ko mums reikia.

Biologinis ir emocinis alkis
Atskirti biologinį alkį nuo emocinio

Ar valgote daugiau, kai patiriate stresą? Ar valgote, kai jau esate sotūs? Ar dažnai persivalgote? Labai dažnai persivalgymas yra nulemtas emocinių, o ne biologinio alkio.

Tai, ką valgote bei kiek sveriate nėra problema – tai tik simptomas, rodantis problemą.

iki

5000

kcal

Vieno persivalgymo metu suvartojamų kalorijų skaičius

20 000

kcal

Būna atvejų, kai valgymo priepuolio metu suvartojama neįtikėtinai daug kalorijų

Testas

Po gydymosi pasikeis jūsų:

Intuityvaus valgymo proceso metu pasiekiami labai svarbūs rezultatai – nebevargina įkyrios mintys apie maistą ir svorį, valgai, ko nori ir ką mėgsti, nebepersivalgai, labiau pasitiki savimi.

Pagerės savijauta
Savijauta

Mėgausitės valgymu, valgydami nejausite kaltės ar savigraužos, išmoksite atskirti biologinį alkį nuo emocinio, pasitikėsite savo kūnu pasirinkdami maistą.

Pasikeis mąstymas
Mąstymas

Labiau pasitikėsite savimi, gerbsite ir vertinsite savo kūną, jus liausis kankinusios nuolatinės įkyrios mintys apie maistą ir svorį, racionaliai vertinsite žiniasklaidoje pateikiamą informaciją apie mitybą.

Sumažės svoris
Svoris

Liausitės persivalgyti ir naudoti maistą susitvarkyti su emocijomis, dėl to svoris sumažės. Intuityvus valgymas nėra svorio mažinimo programa, tačiau nustojus persivalgyti ir naudoti maistą emocijoms reguliuoti – svoris gali sumažėti.

Intuityvaus valgymo konsultacija

Intuityvaus valgymo konsultacija

Individualios konsultacijos (gyvai ar internetu) kaina 60 Eur. Per pirmą konsultaciją aptarsime gydymo programą ir reikalingų konsultacijų kiekį.

  Pasirinkite konsultacijos tipą:  Straipsniai

  Sužinokite daugiau skaitydami gydytojos straipsnius svarbiausiais valgymo klausimais

  Vadinamoji priklausomybė nuo maisto

  Pradėkime nuo esmės – negalime vadinti priklausomybe to, kas palaiko mūsų gyvybę. Negalime gyventi be maisto. Negalime gyventi be deg …

  Skaitykite daugiau

  Kodėl dietos neveikia?

  Dar 1945–1946 m. atlikto Minesotos pusinio badavimo eksperimento metu pastebėta, kad žmogui apriboti savo maitinimąsi, badauti, valgyti …

  Skaitykite daugiau
  Atsakingas valgymas: kas tai?
  Šventės ir svoris: priaugti svorio per šventes – nėra taisyklė
  Tabletės lieknėjimui? Ačiū, ne!

  Dažniausiai užduodami klausimai

  Dažniausiai užduodami klausimai apie intuityvų valgymą į kuriuos atsako gydytoja dietologė Aušra Jauniškytė-Ingelevičienė

  Ar galimos nuotolinės konsultacijos?expand_more

  Taip, vyksta ir nuotolinės Intuityvaus valgymo konsultacijos.

  Iš pradžių rekomenduojamos dažnesnės konsultacijos, kas 1–2 savaites. Po kiek laiko susitiksime rečiau, kas 2–4 savaites, daugiau mokysitės savarankiškai.

  Intuityvaus valgymo mokymosi procesą sudaro penkios stadijos, kurias kiekvienas įveikia savo tempu:

  1. Pasirengimas

  2. Tyrinėjimas: sąmoningas mokymasis ir malonumo siekis

  3. Formavimasis

  4. Intuityviojo valgytojo prabudimas

  5. Paskutinė stadija: malonumo branginimas

  Grįžimas prie Intuityvaus valgymo yra labai individualus procesas. Tam, kad pokyčiai įvyktų ir taptų ilgalaikiais, reikia pakankamai laiko. Programa trunka tiek, kiek reikia išmokti maitintis intuityviai: kai nebelieka destruktyvaus emocinio valgymo, kūnas išmoksta išgirsti savo tikruosius poreikius ir pagerėja bendra savijauta. Programa gali trukti nuo kelių mėnesių iki kelerių metų. Vidutinė trukmė – 4–5 mėnesiai.

  Sergant valgymo sutrikimais, Intuityvus valgymas yra labai naudingas. Dažniausiai jis naudojamas vėlesniuose gydymo etapuose. Gydymosi pradžioje dėl didelio apetito sutrikimo rekomenduojamas „mechaninis“ valgymas (valgymas, neatsižvelgiant į savo alkio ir sotumo pojūčius). Vis dėlto, Intuityvaus valgymo principus, padedant specialisto, galima sėkmingai pritaikyti ir nuo pat pradžių. Norint sužinoti, kada „mechaninį“ valgymą galima pakeisti Intuityviu (arba juos derinti tarpusavyje), būtina atpažinti svarbius požymius. Tai gali padaryti tik valgymo sutrikimų specialistas. Turėdami bet kokių klausimų ar abejonių, būtinai pasikonsultuokite – mielai padėsiu.

  Intuityvus valgymas – tai moksliniais įrodymais pagrįstas modelis, dinaminė 10–ties principų integracija tarp kūno ir proto. Ši integracija veikia dvejopai: skatindama sąmoningą reagavimą į kūno pojūčius arba pašalindama priežastis, trukdančias suprasti ir reaguoti.                   

  Suaktyvintas sąmoningas reagavimas leidžia atpažinti ir suprasti savo kūno poreikius: jausmus (emocijas, kurios sukelia kūno pojūčius), būsenas (mieguistumą, nuovargį), fiziologinius valgymo signalus (alkį, sotumą).

  Taip, sergantys tiek 1-ojo, tiek 2-o tipo cukriniu diabetu gali maitintis intuityviai, vadovaudamiesi savo alkio ir sotumo pojūčiais bei rinkdamiesi mėgstamą maistą. Moksliniai tyrimai rodo, kad Intuityvus valgymas pagerina glikemijos kontrolę.
  Be to, asmenys, sergantys cukriniu diabetu, yra labiau linkę sirgti valgymo sutrikimais ar turėti sutrikusį valgymą, o šias problemas ir sprendžia Intuityvus valgymas.

  Intuityvaus valgymo tikslas yra padėti nutraukti dietų, maisto ribojimo ir persivalgymo ciklų fiziologines ir psichologines pasekmes. Jis padeda gyventi taikoje su maistu, savo kūnu, poreikiais.  Jūs nustosite nerimauti dėl maisto, „sveikos mitybos“ ir galėsite mėgautis maistu be jokio kaltės jausmo. Intuityvus valgymas naudingas ir fizinei sveikatai. Atliktos apklausos ir mano ilgametė patirtis rodo, kad žmonės, kurie maitinasi intuityviai, džiaugiasi geresne savijauta, sumažėjusiu cholesterolio kiekiu kraujyje ir mažesniu kraujospūdžiu. Be to, Intuityvų valgymą prisijaukinę žmonės įgyja geresnius maitinimosi įpročius, labiau rūpinasi savo sveikata ir dažniau mankštinasi.

  Taip, atlikta pakankamai daug tyrimų, įrodančių Intuityvaus valgymo naudą. Šiuo metu yra atlikta apie 100 mokslinių studijų apie Intuityvų valgymą įvairiose pasaulio šalyse.