Gydytoja dietologė A. Jauniškytė – Ingelevičienė


Gydytoja dietologė Aušra Jauniškytė-Ingelevičienė yra vienintelė sertifikuota Intuityvaus valgymo konsultantė Lietuvoje.

Esu gydytoja dietologė, 2001 m baigiau Vilniaus Universiteto Medicinos fakultete Medicinos specialybę, 2002 m  atlikau pirminę medicinos gydytojo rezidentūrą, 2002 – 2005 m baigiau gydytojo dietologo rezidentūrą. Baigiau ESPEN (Europos enterinės ir parenterinės mitybos draugijos) kursus. Stažavausi Olandijoje, Didžiojoje Britanijoje.

 

2011 – 2012  m JAV baigiau Intuitive Eating Pro (Intuityvaus valgymo profesionalų) kursus.

 

Konsultuoju savo privačiame kabinete, taip pat dirbu  Universitetiniame valgymo sutrikimų skyriuje Vilniaus psichikos sveikatos centre.  Daugiausiai dirbu su valgymo sutrikimais, nutukimu bei cukriniu diabetu sergančiais žmonėmis. Esu lektorė, skaitau paskaitas įvairiomis su mityba susijusiomis temomis.

 

Kodėl „Intuityvus valgymas“?

 

Pradėjusi dirbti gydytoja dietologe buvau kupina entuziazmo, kaip sėkmingai padėsiu žmonėms sumažinti svorį, jie bus sveikesni ir laimingesni. Taikiau įprastus svorio mažinimo būdus – sumažinti kalorijų kiekį maiste, padidinti fizinį aktyvumą. Taip, mano pacientai sėkmingai numesdavo svorio. Bet po kiek laiko vėl kreipdavosi dėl to paties – svoris vėl padidėdavo. Kreipdavosi daug žmonių prieš tai mėginusių sulieknėti kitose programose, įstaigose ir pan.  – jų visų svoris vėl padidėdavo. Negana to, jie patys save, o neretai ir jų treneriai /gydytojai /konsultantai /draugai /sutuoktiniai  apkaltindavo „valios stoka“.  Mačiau daug žmonių, užsisukusių sulieknėjimo – sustorėjimo rate, kuriuos nuolat kankina įkyrios mintys ką valgyti, kiek valgyti, kaip nevalgyti, bei nuolatinis savęs graužimas ir kaltės jausmai po valgio.

 

Statistika rodo, kad 95 procentams žmonių, numetusių svorio, svoris  vėl padidėja. Daugybė mokslinių tyrimų patvirtina, kad dietos svorį sumažina trumpam, po kiek laiko jis vėl padidėja, o dviems trečdaliams žmonių svoris po dietos tampa didesniu nei buvo iki jos. Be to, besilaikantiems dietų rizika susirgti valgymo sutrikimais padidėja net  8 kartus.

 

Per didelis svoris daro daug mažiau žalos nei bandymai sulieknėti laikantis dietų ar ribojant maistą.

 

Dirbdama gydytoja dietologe mačiau daug žmonių, kenčiančių nuo bandymų sulieknėti. Ieškojau kitokio būdo padėti žmonėms. Veiksmingo, ilgalaikio metodo. Intuityvus valgymas buvo tikras atradimas! Tai dviejų JAV dietologių – Evelyn Tribole ir Elyse Resch sukurtas metodas.  Jo veiksmingumas paremtas moksliniais tyrimais.

Intuityvus valgymas moko leisti sau valgyti viską, išmokti pasitikėti savo alkio ir sotumo signalais, nenaudoti maisto susitvarkyti su emocijomis. Jis leidžia kūnui pačiam sureguliuoti svorį. Pagaliau išnyks varginančios mintys apie maistą ir svorį, galėsite mėgautis valgymu be kaltės jausmų. Jokio alkio, jokių kankinančių dietų, jokio maisto ribojimo. Sunku patikėti? Išbandykite Intuityvų valgymą!

 

Plačiau apie Intuityvaus valgymo konsultacijas ir užsiėmimus grupėje

 

Ar žinojote, kad...


Susipažinkite su gydytojos patirtimi

Sužinokite, ar Intuityvus valgymas Jums tinka?