Geriausia valgymo sutrikimų tema parašyta knyga jau knygynuose lietuvių kalba

2012/07/31 – 7:03 pm

„Jei jūs esate toks kaip dauguma mūsų klientų, jūs pavargęs nuo dietų ir kartu bijote valgyti. Daugelis mūsų klientų nepatenkinti savo kūnu, bet nežino, ką daryti. Intuityvus valgymas  – tai naujas mitybos būdas, sveikas jūsų kūnui ir protui, leidžiantis nebekovoti su savimi. Jis išvaduoja iš dietų (ilgainiui jos sukelia pasipriešinimą ir svorio didėjimą). Tai reiškia, kad grįšite prie savo šaknų – pasitikėsite savo kūnu ir jo siunčiamais signalais. Intuityvus valgymas ne tik pakeis jūsų požiūrį į maistą, – jis gali pakeisti gyvenimą“. Tai citata iš dviejų JAV dietologių – Evelyn Tribole ir Elyse Resch – parašytos knygos „Intuityvus valgymas“.

 

 

Mano draugė ir kolegė, dirbanti Jungtinėje Karalystėje Valgymo sutrikimų centre pasiūlė perskaityti  Evelyn Tribole ir Elyse Resch  knygą „Intuityvus valgymas“, ir pasakyti savo, kaip gydytojos dietologės, dirbančios su valgymo sutrikimais sergančiais pacientais, nuomonę apie šią knygą. Daug metų dirbu su žmonėmis, kurie laikosi dietų ir matau, kokias baisias pasekmes sukelia dietos, net jei kartais tai atrodo tik „nekaltas ribojimas“.

 

 

Dietos, įvairūs kiti svorio mažinimo metodai (maisto ribojimas, pernelyg intensyvus sportavimas, papildai ar arbatos lieknėjimui ir pan.) žaloja ne tik kūną, bet paveikia ir psichiką, nuotaiką, savęs vertinimą. Mano pagrindinis darbas – padėti žmonėms išsikapstyti iš dietų spąstų ir pradėti gyventi savo gyvenimą. Perskaičiau ne vieną antidietine tema parašytą knygą ir drąsiai galiu teigti, kad „Intuityvus valgymas“ – geriausia iš jų. Pasiūliau leidyklai „Tyto Alba“ išleisti ją ir štai, knyga jau knygynuose lietuvių kalba!

 

 

Žmonėms, kurie jau baigė gydymąsi Intuityvaus valgymo programoje ar gydosi šiuo metu ir jau yra  pažįstami su intuityviu valgymu, knyga gali būti labai naudinga – patogu greitai peržvelgti visą koncepciją ir visada turėti po ranka, pasitikrinti, ar nenuklydote nuo kelio.

 

 

Jei sergate valgymo sutrikimu – nesvarbu kokiu – anoreksija, bulimija,  pastoviu persivalgymu ar naktiniu valgymu – būtinai perskaitykite šią knygą gydymosi metu. Nepamirškite, kad kurį laiką dėl fiziologinių priežasčių kai kurių principų taikyti gydymo pradžioje negalima, prie jų pereisite vėliau.

 

 

 

Knygą rekomenduoju perskaityti ir tėvams, auginantiems nutukusį vaiką – nors knyga nėra apie vaikų nutukimą, tačiau galite gauti daug naudingos informacijos apie valgymo fiziologiją bei kaip veikia maisto ribojimas ir įvairūs draudimai.

 

 

 Gydytoja dietologė Aušra Jauniškytė

 

 

Dėmesio: ši knyga tik informacinė, tai nėra medicinos vadovėlis. Knyga negali pakeisti gydytojo paskirto gydymo. Primygtinai siūlome ieškoti kompetentingos medicinos pagalbos, jei įtariate, kad turite sveikatos problemų. Žmonių maisto medžiagų poreikiai yra skirtingi, jie priklauso nuo amžiaus, lyties, esamų ligų ir  mitybos įpročių. Knyga siekiama suteikti žinių apie mitybą ir sveikatą, kad galėtumėte priimti tinkamus sprendimus.

E. Tribole, E. Resch

 


« Grįžti į naujienas

Ar žinojote, kad...


Sužinokite, ar Intuityvus valgymas Jums tinka?